Duyurular » FİRMA HABERLERİ

TÜRKİYE ÖZEL OKULLAR DERNEĞİ (TÖZOK) EDM E-İMZA VE KEP ÖZEL ÜCRET TARİFESİ


TÜRKİYE ÖZEL OKULLAR DERNEĞİ (TÖZOK)

EDM E-İMZA VE KEP ÖZEL ÜCRET TARİFESİ

EDM Bilişim:

EDM Bilişim, Gelir İdaresi Başkanlığından almış olduğu E-Fatura, E-Arşiv Fatura, E-İrsaliye, E-Defter, Elektronik Belge Yönetim Sistemi ve Yasal Geçerli Saklamacı Kuruluş lisansları yanı sıra, Bilgi Teknolojileri Kurumundan lisanslı DENİZBANK INTERKEP Kayıtlı Elektronik Posta hizmetinin  ve ECZACIBAŞI E-GÜVEN Elektronik İmza hizmetinin Türkiye genelinde üretim, dağıtım,  kayıt makamı ve yasal geçerli saklamacı kuruluş yetkilerine haizdir.

E-Dönüşüm sektörünün lider markası EDM, bu yetkiler doğrultusunda, uzman kadrosu, İstanbul, Ankara, İzmir 3 ayrı yedekli veri merkezli alt yapısı, bilgi güvenliği, iş sürekliliği ve kalite standartları ile yasal düzenlemelere uygun olarak yukarıda belirtilen e-dönüşüm hizmetlerini, Türkiye genelinde 105 teknik servisiyle 20.000’i aşkın kurumsal müşteriye sunmaktadır.

EDM Bilişim’i Eğitim Sektöründe Tavsiye Eden Kurumlar:

 • Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK)
 • Türkiye Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu (TÜSEKON)
 • Motorlu Taşıt Sürücü Kursları Konfederasyonu (MTSK)
 • Türkiye’nin önde gelen sürücü kursu programları TABİM, WENNTEC, AKINSOFT
 • Türkiye’nin önde gelen okul programları AKBİM, HURSOFT ve DERSONET
 • Tüm Özel Eğitim Kursları Derneği ÖZ-KUR-DER

EDM Bilişim Türkiye’nin en büyük okul zincirlerinin, binlerce sürücü, dil, kişisel gelişim, bilgisayar kursunun ve öğrenci yurdunun KEP, E-İmza, E-Fatura, E-Arşiv Fatura ve E-Bordro hizmet sağlayıcısı olarak sektörün yegane güven kurumudur.

Mevzuat:

MEB Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan mevzuatta, Bakanlığın Merkez ve Taşra Teşkilatlarında yazışmalarının DYS üzerinden yapıldığını, uygulamanın da yaygınlaştırabilmesi amacıyla Bakanlık Teşkilatı ile Özel Eğitim Kurumları arasında yapılacak yazışmaların DYS’de yürütülebilmesi için Özel Eğitim merkezleri ve Özel Öğretim Kurslarının 20.04.2018 tarihine kadar KEP adreslerini edinmelerini ve sonucundan Genel Müdürlüğe bilgi verilmesini belirtmişti.

Bu kapsamda 20 Nisana kadar her bir eğitim kurumunuzun kurum kodu için ayrı KEP adresi temin etmeniz, Milli Eğitim Bakanlığı ile yapmış olduğunuz bütün yazışmaları da KEP üzerinden göndermeniz gerekmektedir. MEB İl Müdürlüklerine iletmiş olduğunuz her bir yazı için 1 KEP kontörüne ihtiyaç olunacağı için KEP adresi ile birlikte KEP kontörleri kullnımı gerekecektir. Ayrıca yazışmalarınızı KEP üzerinden göndermek için ıslak imzayla aynı hukuki geçerliliğe sahip olan E-İmzayı da her bir eğitim kurumunuzun yetkili müdürü adına ayrı ayrı almanız gerekmektedir.

EDM Ürün ve Hizmet Üstünlükleri:

 • EDM INTERKEP, Türkiye’nin en büyük KEP altyapısı olup, Devlet Elektronik Yazışma Protokolüyle (EYP) ile tam entegre çalışan ilk ve tek KEP uygulamasıdır.
 • Türkiye’nin Tek JAVA bağımsız e-imzası olup tüm uygulamalarda tak çalışır sistemiyle çalışır.
 • Her KEP adresine ücretsiz 250 MB alan, her KEP gönderisi için ücretsiz SMS sağlanır.
 • Türkiye’nin her ilinde EDM Bilişim temsilcileri tarafında müşterinin yerinde ve anında sağlanır.
 • Müşteri tarafından alınan kontörler her yıl devreder, yakılmaz.
 • EDM, verilerin saklamasını Türkiye’de ilk ve tek olarak TSE13298 standartlarına uygun, 3DS 32bit şifreleme ve depository arşivleme teknolojileriyle İstanbul-Ankara yedeklemeli yapar.    
 

EK-1 Ücret Tarifesi
EK-2 Broşür
EK-3 Yetki Yazısı

 
 

 

 •   23 Mart 2018 Cuma
 •   2943