Duyurular » ÜYE OKUL HABERLERİ

ROBORAVE İSTANBUL İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI


Geleceğin teknolojisi olan robotların yarıştığı ve öğrencilerin tasarımdan programlamaya kadar tüm becerilerini geliştirdiği uluslararası robot yarışması RoboRAVE başlıyor. Bu sene Türkiye’de ikinci kez düzenlenen RoboRAVE, 21 Mart Cumartesi günü Özyeğin Üniversitesinde gerçekleştiriliyor. Robot tutkunlarını bir araya getirecek yarışmada IELEV Makers Kulübü öğrencileri de organizasyonda gönüllü olarak yer alıyor.

Robotların nasıl tasarlandığını, inşa edildiğini, programlandığını öğrenci ve öğretmenlere öğreten uluslararası robot yarışması RoboRAVE, 21 Mart Cumartesi günü Özyeğin Üniversitesinde başlıyor. Merkezi Amerika’da bulunan ve ilk olarak 2001 yılında New Mexico’da düzenlenmeye başlayan RoboRAVE Robot Yarışması, Türkiye’de İstanbul Erkek Lisesiler Eğitim Vakfı (İELEV) Okulları Makers Kulübü öğrencilerinin gönüllü katkılarıyla ikinci kez gerçekleştiriliyor. 

“Bugünün oyunu, yarının kazancı” sloganıyla yola çıkan ve bugüne dek binlerce öğrenciye öğrenmeyi, paylaşmayı ve takım çalışmasını aşılayan RoboRAVE yarışmasında katılımcılar Sumo Robot, Girişimci Robot, Iq Yenilikçi Robot, Çizgi İzleyen Robot, Zihin Kontrollü Robot ve Robo Etik gibi 6 farklı kategoride mücadele ediyor.

Ulusal ve uluslararası birçok okuldan ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite düzeyinde öğrencilerin; 2 ila 4 kişilik takımlar halinde, 1 takım lideri ve 1 robot ile başvurabildiği yarışmanın kazananlarını sürpriz ödüller bekliyor.

Yarışma kategorileri ve katılım koşulları hakkında detaylı bilgiler yarışmanın resmî web sitesi  https://roboraveturkey.com/ adresinde yer alıyor.

 

İELEV Eğitim Kurumları Hakkında:

İELEV Eğitim Kurumları, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı (İELEV) resmi kuruluşudur.   

İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı (İELEV), İstanbul Erkek Lisesinde öğrencilik, öğretmenlik veya yöneticilik yapmış; Sarı Siyahlı camiayı desteklemiş yardımseverler tarafından kurulmuş ve eğitim alanında hizmet vermeyi hedefleyen bir sivil toplum kuruluşudur.

İELEV, çocuklarının ve gençlerinin Vakfın olanaklarından yararlanmalarını sağlamak, Sarı Siyahlılık kültürünün temelini oluşturan değerleri ve çok kültürlülüğe dayalı evrensel ülküsünü yeni kuşaklara taşımak üzere özel eğitim sektöründe var olma kararı ile çalışmalarını sürdürmektedir. Bu amaç doğrultusunda İELEV, 1996’da İELEV Özel İlköğretim Okulu, 2005’te İELEV Özel Anaokulu ve 2006’da Acıbadem İlköğretim Okulunu eğitim camiasına kazandırmıştır. Acıbadem İlköğretim Okulu, 2009-2010 ders yılında Nişantepe’deki yeni yerleşkesine taşınmış ve İstanbul Erkek Lisesinin 125. Kuruluş yılı onuruna okulun adı “İELEV Özel 125. Yıl İlköğretim Okulu” olarak değiştirilmiştir.2014-2015 eğitim-öğretim yılında açılan İELEV Özel Lisesinde Gemischtsprachiges Internationales Baccalaureat (GIB) Diploma Programı uygulanmaktadır. İELEV Özel Lisesi Almanca, İngilizce ve Türkçe eğitim vermektedir.

  •   2 Mart 2020 Pazartesi
  •   1384