Duyurular » FİRMA HABERLERİ

ECHOES SAHNE


Geçtiğimiz sezon Nisan ayında prömiyer yapmış ve seyircisiyle buluşmuş “Illyria Diyarının Aslanları” adlı çocuk oyunu bu sezonda da öğrencilerle buluşmak için tüm Türkiye genelindeki okullara çağrıda bulunuyor. 

 

William Shakespeare’in “12. Gece” oyunundan uyarlanan oyun 6 yaş ve üzeri tüm çocuklar için uygundur. Yetişkinlerin dahi izlerken keyif aldığı bu oyun, ilk ve orta eğitim öğrencilerinin tamamına yönelik bir biçimde kurgulanmıştır. Oyun pedagog onaylıdır. Tek perde ve 60 dakika sürmektedir.

 

Arkadaşlık ve kardeşlik gibi kavramların önemini vurgulayan oyun; sevginin gücüyle hayatın güzelleşeceğini göstermektedir. İnsanları olduğu gibi kabul etmenin yanı sıra yalanın ne kadar kötü sonuçlar doğurabileceğini göstermektedir.

 

Ses tasarımının ve efektlerin neredeyse bir animasyon filmi edasıyla oyuncular ile etkileşim içinde olduğu bu dinamik sahnelemede, oyuncular birden fazla karaktere hayat vermektedir. Sürükleyici bir metin ve yenilikçi bir sahneleme eşliğinde çocuklara iyi bir tiyatro deneyimi yaşatmaktadır.

 

Oyun özeti: 

Bir gemi seyahatindeyken ani bir fırtınada kardeşinden ayrı düşen genç dişi aslan Violet, bilinmeyen bir ülkede karaya vurur ve tek başına bir maceranın içinde bulur kendini. Erkek kılığına bürünüp çıktığı bilinmez diyardaki bu yolculuğunda yolu ülkenin en zarif ve soylu ceylanının dikkatini çekmek isteyen akıl almaz bir tavus kuşuyla kesişir. Hemen sonrasında birbirinden tuhaf ve karmaşık durumla karşı karşıya kalan Violet'in macerası absürd bir yaban domuzu ve onun şekerlemelerini sağlayan uçamayan güvercin dodo kuşunun türlü soytarılık ve maskaralıklarına karışır ve epey komik bir hal alır. Gelin, müzik, maymunlar ve kargaşayla dolu büyülü bir komedide tuhaf ama harika Illyria diyarına birlikte seyahat edelim.

 

Oyun Tanıtım Metni:

 

Uzuuuun zaman önce…Hakimiyetin hayvanlarda olduğu bir dünyada Illyria adında bir ülke vardı. İkiz aslan kardeşler, gösterişli tavus kuşu lordlar, hüzünlü ceylan leydiler, yaban domuzu şövalyeler, dans eden dodo kuşları, sırtlan hizmetçiler ve korsan maymunların olduğu bu renkli dünyada eğlence olduğu kadar karmaşa da vardı. Ama merak etmeyin; karmaşa pek uzun sürmeyecek.Çünkü en sonunda sevgi her şeyi çözer.Ki bu dünyada sevgi ve aşktan da bolca var.O halde hikayemiz başlıyor!

-gerçekten başlıyor-

Bir saniye. Neredeyiz demiştiniz?

-ILLYRIA!

 

 

Künye:

Yazar: Robert Kauzlaric

Çevirmen: Gökhan Civan

Yönetmen: Cansu Canaslan

Yardımcı Yönetmen: Gülşah Yiğit

Oynayanlar: Bengisu İspir, Cansu Canaslan, Onur Ballı, Utku Arslan 

Dekor ve Kostüm Tasarım: Serdar Yılmaz 

Hareket Tasarım: Utku Demirkaya

Müzik ve Ses Tasarım: B. Barış Hamarat

Işık Tasarım: Utku Kara

Afiş Tasarım: Buket Koyuncu

Yapımcı: Gökhan Civan

Yapım: ECHOES SAHNE

 

 

Oyunun Fragmanı

Seyirci Röportajlarından Kesitler

 

 

Instagram hesabını incelemek için: www.instagram.com/echoessahne/

 

  •   29 Ağustos 2022 Pazartesi
  •   838