ETKİNLİKLER » (iptal) ÇEKÜL Bilgi Ağacı Ağaçların Diliyle Kentim Eğitim Programı

Bilgi

 • Etkinlik Türü
  : Öğretmen Eğitimleri
 • Konu
  : (iptal) ÇEKÜL Bilgi Ağacı Ağaçların Diliyle Kentim Eğitim Programı
 • Tarih
  : 20 Ekim 2018 Cumartesi
 • Yer
  : Türkiye Özel Okullar Derneği
 • Adres
  : İSTİKLAL CD. ODAKULE İŞ MERKEZİ NO:142, KAT 5 BEYOĞLU
 • Hedef Kitle
  : İlkokul
 • Başlama Saati
  : 13:00
 • Bitiş Saati
  : 16:00
 • Ücret
  :  100,00
 • Kontenjan
  : Kayıtlar kapanmıştır. İlginize teşekkür ederiz.
  Kalan Kontenjan
  : 20

Konuşmacılar

Deniz DİNÇEL

Eğitimci
Deniz DİNÇEL

Gökçen HAZEN

Eğitimci
Gökçen HAZEN

Özge ÖNEY

Eğitimci
Özge ÖNEY

Açıklama

Öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla bu yıl Dernek bünyemizde Öğretmen Eğitimlerini Planlama Komisyonu kurulmuş olup, bu komisyonumuzca öğretmenlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan 2018-2019 öğretim yılı  “Mesleki Gelişim Sertifika Programı”  6 Ekim 2018 tarihi itibari ile gerçekleştirilecektir.

Alanlarında çok değerli uzman ve akademisyenlerimizin konuşmacı olacağı ve Odakule’deki merkezimizde gerçekleştirilecek yarım günlük modüllere katılım için kontenjan sınırlı olup, katılım ücreti her bir modül için kişi başı 100 TL (KDV dahil) olarak belirlenmiştir.

Sertifika programında yer alan konuşmacılarımızın verecekleri eğitimlere ilişkin tanıtım videolarına ilgili programın detayından ulaşılabilir.

Toplamda 14 modülden oluşan mesleki gelişim seminerlerine katılan öğretmenlerimize sertifika da verilecektir.

4 modüle katılan öğretmenlerimize “Mesleki Gelişim Sertifikası 1”

8 modüle katılan öğretmenimize “Mesleki Gelişim Sertifikası 2”

12 ve üzeri modüle katılan öğretmenlerimize “İleri Mesleki Gelişim Sertifikası” verilecektir.

Katılım sınırlı olduğundan seminerlerine katılmak isteyen öğretmenlerimizin online olarak kayıtlarını yapmaları rica olunur.

İçerik

ÇEKÜL (Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı), Türkiye’nin doğal, tarihi ve kültürel varlıklarını korumak amacıyla 1990 yılında kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. Doğal ve kültürel mirasın korunup yaşatılabilmesinde genç kuşakların rolüne inanan ÇEKÜL Vakfı, eğitim çalışmalarını bu hedef doğrultusunda ÇEKÜL Bilgi Ağacı altında bir araya getirmiştir. Bilgi Ağacı, ÇEKÜL Vakfının 28 yıldır Anadolu’da yürüttüğü çalışmalardan edindiği bilgi ve tecrübesini, çağdaş eğitim yöntemleriyle birleştirerek öğrenci ve öğretmenleri, kültürel ve doğal mirası farklı yönleri ile keşfetmeye ve kentlerinin mirasını geleceğe aktaran bireyler olarak aktif şekilde rol almaya teşvik edecek eğitim programları hazırlamaktadır.

ÇEKÜL Bilgi Ağacının doğal mirası korumak üzere hazırladığı öğrenci programları, çocukların gelişiminde doğanın çok önemli bir bileşen olduğundan yola çıkarak hazırlanmaktadır. Doğanın her disiplini ilgilendiren bir yaşam bilgisi barındırdığı gerçeğinden hareket eden programlarda, çocukların, asıl öğretmenin “doğa” olduğunu her aşamada deneyimlemesi desteklenmektedir.

Doğayı tanımaya ve doğa ile bağ kurmaya yönelik gerçekleştirilen eğitimler hakkında konuşmak ve ÇEKÜL Bilgi Ağacı’nın Ağaçların Diliyle Kentim Eğitim Programını daha yakından tanımak için 20 Ekim Cumartesi saat 13.00-16.00 arası bir seminer gerçekleştirilecektir.